מידע להורים

מידה להורים לינק

מידע להורים – להתכונן לשנת הלימודים

 

תחילת שנת הלימודים

שנה"ל ביוענה מתחילה בדרך כלל כמה ימים לפני 1.9. המידע מופיע באתר בי"ס וחשוב להתעדכן אחרי 15.8. הסיבה לכך שאנו עושים " גשר" בחגי תשרי- לא חוזרים ללימודים בין יום כיפור לחג סוכות.

תלמידי שכבה ז' נפגשים ביום שישי האחרון לפני תחילת שנה"ל ביוענה . מפגש היכרות נערך בשעות הבוקר בבי"ס. למפגש זה מוזמנים תלמידים והורים . במשך המפגש פוגשים את הצוות החינוכי, את החברים החדשים לספסל הלימודים, מקבלים ספרים ונהנים בבריכה ( באחריות ההורים). בנוסף, ניתן להזמין תלבושת ממוכר הנמצא בבי"ס באותו יום.

חשוב מאוד לתכנן טיול קיץ משפחתי בלהתחשב בתחילת שנה"ל המוקדמת שלנו! זה יקל על הבן / הבת שלכם להרגיש שייך/ת לכיתתו/ה ויוריד לחץ טבעי מפגישה עם בי"ס חדש. שתהיה התחלה מסודרת ורגוע !

 

השאלת ספרים

בית ספר שלנו משאיל ספרים לתלמידים כבר מעל 20 שנה לכן אין צורך ברכישת ספרי לימוד בחנויות. במשך שנה"ל הורים ותלמידים מקבלים עדכון לגבי ספרי תרגול שצריך לרכוש.

שימו לב! ספרייה בית ספרית לא מספקת מילונים למיניהם וספרי תנ"ך. עליכם לרכוש אותם לבד.

הסעות

מערך קוים מפורט עם תחנות ומספר פלאפון האחראי על הסעה עולה לאתר אחרי 20.8. אנא להתעדכן! במשך שנה"ל תלמידי חט"ע הנוסעים בקו מסוים מתנדבים להיות אחראים על סדר בזמן הסעה.

קישור ללו"ז ההסעות:

 

תלבושת

לבית ספרינו תלמידים מגיעים בתלבושת אחידה.
תלבושת ביה"ס מייחדת את תלמידי ביה"ס, מאפשרת זיהוי לצורכי מוגנות וביטחון, יוצרת שייכות, שוויון, גאוות יחידה ומשרה אווירה לימודית חיובית.

  1. על התלמידים להיות בתלבושת בי"ס בכל השעורים, ההפסקות והפעילויות הבית ספריות, לרבות בחינות בגרות המתקיימות אחה"צ.
  2. בקיץ: חולצה חלקה עליה מודפס סמל בית הספר, בחורף: מיזע (סווטשרט) חלק עם סמל ביה"ס. ניתן ללבוש מיזע חלק ללא סמל בי"ס, כאשר המיזע יהיה עם רוכסן ומתחתיו חולצה עם סמל בי"ס.
  • ניתן להגיע בחולצות או סווטשרטים שהוכנו במיוחד לטיול שנתי ולמשלחת לפולין.
  • בימים בהם מתקיימים טקסי זיכרון או פעילויות מיוחדות על התלמידים להופיע בחולצות לבנות עם סמל ביה"ס או חלקות, ההולמות את המעמד.
  • אין להשחית את החולצה בכל  דרך  שהיא (קיצור, חיתוך מחשוף או שרוולים, או תוספות מכל סוג שהוא).
  1. חל איסור מוחלט להופיע לביה"ס בחולצות בעלות מחשוף, חולצות בטן, או גופיות.
  2. אין להופיע בחצאיות מיני, במכנסיים קרועים או במכנסיים הקצרים מגובה הברך.
  3. אין להגיע לבית-הספר בכפכפים, נעלי בית, סנדלי ים או יחפים.
  4. חל איסור על עגילים בצורה ובכמות פרובוקטיבית , פירסינג במקומות גלויים וצבעי שיער חריגים.
  1. מורה מקצועי ידווח על היעדר תלבושת במשו"ב, והעניין יטופל ע"י הצוות החינוכי.

ניתן לרכוש חולצות וסווטשרט כמעט בכל חנות תלבושת בי"ס בעיר מגוריכם.

 

מעקב אחרי התקדמות התלמיד בבי"ס

אנו עובדים עם יומן אלקטרוני בשם "משו"ב לתלמידים". ניתן להוריד את האפליקציה לפלאפון וגם למחשב כמובן. מורה ממלא את כל המידע אודות התלמיד במשוב זה : ציונים, נוכחות, תלמידאות. ניתן לשלוח מכתבים וכך להיות בקשר עם כל אחד מהמורים. חשוב להתעדכן במשו"ב לפחות פעם בשבוע!

לכל תלמיד ולכל הורה יש סיסמא אישית. תלמידים חדשים מקבלים את שם המשתמש ואת הסיסמא בתחילת שנה"ל במזכירות או ממחנכת. לסיסמא ראשונית יש תוקף ולכן חשוב להיכנס בהקדם ולקבוע את הסיסמא החדשה שלכם.

במקרה והסיסמא לא עובדת צריך לפנות למחנכת לאיפוס סיסמא. אם שיניתם גם את שם משתמש איננו יכולים לאפס סיסמא ועליכם לפנות לחברת משו"ב.

 

כתבה  להורים – הרשמה לבית הספר

 

הרשמה לכיתה ז' מתחילה בחדש פברואר. מידע עדכני ראו בהרשמה.

הרשמת תלמידים לשכבות ח'-ט' מתרחשת באותם מועדים שפורסמו להרשמת תלמידים לשכבה ז'. כל תלמיד עושה מבחן במתמטיקה ואנגלית . מומלץ להתכונן למבחן על פי נושאי המבחן ולפתור מבחנים לדוגמה.

תלמידים שרוצים להתחיל ללמוד בבית ספר שלנו החל מכיתה י' מתקבלים על סמך נתוני התעודה שלהם מבי"ס שלמדו בו בכיתה ט' וראיון אישי בקשר לשיבוץ למגמה. מידע על מגמות ראו בקישור